我的收藏
版主
申請
開區
申請

考政府工碩士有用d 定一堆證書有用d?

  • kenlee79 2013-8-28 12:19:11
    46#

    lamkamheng 發表於 2013-8-28 11:51
    唔好意思~之前睇過~但不太記得~如果不是處長~應該係廳長~

    XXX學士——根據六月二十三日第25/97/M號法令修改之十二月二十一日第85/89/M號法令第三條第一款、第二款a)項及第四條第一款規定,以定期委任方式,獲續任為本局支援及一般行政副局長,為期一年,由二零零四年一月一日起生效。
    XXXorais學士——根據六月二十三日第25/97/M號法令修改之十二月二十一日第85/89/M號法令第三條第一款、第二款a)項及第四條第一款規定,以定期委任方式,獲續任為本局財務管理廳廳長,為期一年,由二零零四年一月一日起生效。

    好似都唔關碩士事, 不過當然係就最好. 書到用時方恨少

  • enjoy_crazy 2013-10-27 23:21:25
    47#

    清涼的海風 發表於 2013-7-8 12:58
    好老實,要睇請你個個部門話事人.
    例:我知道某部門個主管係台灣某大學畢業生,佢對台灣畢業生有偏愛.
        結 ...

    講得啱!第二戈隻居多尤其某D名校

  • ieongalien1006 2013-11-11 22:14:00
    48#

    澳門公職好似最高承認學士. 碩士都冇用.........

  • 左少白 2014-1-7 22:20:40
    49#

    ieongalien1006 發表於 2013-11-11 22:14
    澳門公職好似最高承認學士. 碩士都冇用.........

    同意....................

  • playbbsinmacau 2014-3-18 21:18:35
    50#

    兩樣都無用的

  • 風雨如晴 2014-4-1 22:48:31
    51#

    工程範疇經驗重於一切, 你碩士加一炸証書都唔夠5年經驗重要. (聽過處長係度呻投考D人點解咁少經驗.要唔落手.)

  • fongchang 2014-5-1 19:14:01
    52#

    咁簡單都要問??
    一張對口的碩士證書 比 一堆無關係的證書 更加分
    一堆對口且認証力高的證書 比 一張無關係的碩士證書 更加分
    咁講樓主明未??無話邊一樣野有就一定會加分!
    之前D人都講左啦,對口係好重要的.

  • felixnki 2014-6-24 20:48:20
    53#

    履歷分析都會計分, 碩士一項會加X分, 證書以有效份數計 X*N/d 分, 都有用
    如果碩士 vs. 一張CERT, 梗係碩士有

  • 小市民苦狀 2014-8-11 01:00:42
    54#

    felixnki 發表於 2014-6-24 20:48
    履歷分析都會計分, 碩士一項會加X分, 證書以有效份數計 X*N/d 分, 都有用
    如果碩士 vs. 一張CERT, 梗係碩士 ...


    好現實的,若果見你既考官沒有碩士的,佢哋會否夠膽聘用一個比自己高既學歴膽任職務,變相搶左你飯碗。
    碩士當然有用的,要睇情況而定的。

  • xivght1234 2014-9-11 20:43:14
    55#

    考政府工要靠運數,講完。可以關貼了

  • nothing2047 2014-10-20 23:30:11
    56#

    考政府工, 識葡文最有用D, 愈熟愈好, 當然, 如果識英文, 日文, 法文都好

  • 紫禁城 2014-11-23 12:29:45
    57#

    其實你話碩士定證書.....好簡單,例如做個150,系碩士又點?加5加分五知,因為五系批你卷。但系五多會要 ! 又或者你好多證書,咁你考個個位五會得你咁勁呢。 話加分,佢會有"條件"。 入職文件會寫,未免比人插到先。 最…最主要一點, 你報考,多數或正常都比哂啦。 五通我話五加你五比。 HAHA !

  • 紫禁城 2014-11-23 12:32:43
    58#

    如果講潛規則 ,五洗講啦。大家明哂

  • 關仁隱士 2014-11-27 10:40:33
    59#

    以高技而言, 如果只有碩士學位而無學士學位, 可能連報考資格都無...

  • sky_rider 2014-11-27 19:06:29
    60#

    關仁隱士 發表於 2014-11-27 10:40
    以高技而言, 如果只有碩士學位而無學士學位, 可能連報考資格都無...

    唔係可能, 相信如果冇人事關係應該係絕對冇

您需要登錄後才可以回帖 登錄 | 註冊

重要聲明:本網站討論區內容是以即時上載留言的方式運作,澳門流動社區對所有留言的真實性、完整性及立場等,不負任何法律責任。一切留言之言論只代表留言者個人意見,並非本網站之立場,用戶不應信賴內容,應自行判斷內容之真實性。由於本討論區受到「即時上載留言」運作方式所規限,故不能完全監察所有留言,若讀者發現有留言出現問題,請聯絡我們。澳門流動社區有權刪除任何留言及拒絕任何人士上載留言,同時亦有不刪除留言的權利。並遵守特區政府個人資料保護辦公室所公佈的「在互聯網上發佈個人資料的注意事項」.切勿撰寫粗言穢語、誹謗、渲染色情暴力或人身攻擊的內容,敬請自律。

小黑屋| Archiver| 澳門流動社區 CyberCTM.com

Powered by Discuz! © 2001-2013 Comsenz Inc.